Margarita Makejeva

Klasikinio šokio mokytoja
Margarita Makejeva

2005 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto artisto mokymo programą su klasikinio šokio specializacija (mok. I. Požėrienė, J. Vymerytė) ir jai buvo suteikta baleto artistės kvalifikacija. Nuo 2008m. mokslus tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) vaidybos studijose (studijų programos specializacija – šokis, kurso vadovė – Anželika Cholina), kur 2012m. baigė bakalauro studijas. Vėliau mokslus tęsė LMTA magistrantūros studijose ir 2014m. įgijo magistro diplomą ir buvo suteiktas teatro ir kino magistro kvalifikacinis laipsnis.

Tik baigusi M.K. Čiurlionio menų mokyklą 2005 m. Margarita buvo pakviesta dirbti į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą (LNOBT) baleto soliste. Šiame teatre sukūrė šiuos vaidmenis:  Švelnumo fėja – balete „Miegančioji gražuolė“, Grand pass – spektakliuose „Bajederė“ ir „Don Kichotas“, Didžiosios gulbės – spektaklyje „Gulbių ežeras“, Persų šokis – balete „Žydrasis Dunojus“. Yra šokusi visuose LNOBT repertuaro spektakliuose.

Su LNOBT yra gastroliavusi Italijoje, Ispanijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje. 

Nuo 2003m. šoko Anželikos Cholinos šokio teatro spektakliuose ir sukūrė šiuos vaidmenis: Džuljeta – spektaklyje „Romeo ir Džuljeta“, Dezdemona – spektaklyje „Otelas“, Kunigaikštytė Sorokina, Betsi  – spektaklyje „Ana Karenina“, šoko spektakliuose „Moterų dainos“, „Carmen“, „Tango in Fa“, „Fantazija penkioms stichijoms“, „Žmonės“, „Pamišusių merginų šokiai“ ir „Vyrai ir moterys“. 

2003 m. Margarita dalyvavo Baltijos šiuolaikinio šokio festivalyje (Lietuva), Jaunųjų baleto šokėjų festivalyje Bytome (Lenkija), 2010 m. kartu su LNOBT trupe šoko Miškolcų festivalyje (Vengrija).

Nuolat dalyvauja ir kvalifikaciją kelia seminaruose: „Klasikinio šokio technika, klasikinis palikimas baigiamosiose klasėse“ (2002 m., L. Kunakova, Rusija), „Vakarų baleto mokyklų įtaka A. Vaganovos šokio sistemai“ (2003 m., J. Valeikaitė, Vokietija), „Šiandieninės prancūzų šokio technikos ir metodikos pagrindai“ (2004 m., C. Lagache, Prancūzija) 

Šiuo metu baleto žiniomis bei scenine patirtimi dalinasi bei vaikus ir suaugusius baleto paslapčių moko Neli Beliakaitės Baltijos baleto akademijoje.