Nora Lapinskaitė

Gimnastikos trenerė
Nora Lapinskaitė

2018 m. su pagyrimu baigusi Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnaziją, tapo Vilniaus Universiteto filologijos fakulteto studente.

Pirmuosius šokio žingsnius Nora žengė dar būdama penkerių, kai pradėjo lankyti lietuvių liaudies šokio kolektyvą „Ugnelė“, kuriame šoko ketverius metus. 2008 m. pradėjo lankyti koncertinę gimnastiką Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) pas ilgametę patirtį turinčią trenerę Šviesuolę Nemondruk. Šiuo metu Nora skaičiuoja jau 10-us metus koncertinėje gimnastikoje.

2011 m. papildomai šalia gimnastikos atsirado baletas, taigi 2011-2012m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, baleto skyriuje (klasikinio šokio mokytoja Liudmila Grava).

Tačiau gimnastika niekad nedingo. Po klasikinio baleto vėl sugrįžo į treniruotes. 2013 ir 2015 m. užėmė pirmąsias vietas LVJC gimnastikos varžybose. 2015 m. įgijo LVJC sportininko pažymėjimą.

2016 – 2018m. buvo koncertinės gimnastikos trenerių (Šviesuolė Nemondruk ir Eglė Zinkevičienė) asistente, taip įgydama vaikų treniravimo patirtį.

Šiuo metu įgytomis gimnastikos žiniomis dalinasi ir vaikus moko Neli Beliakaitės Baltijos baleto akademijoje.

Gimnastika – tai šokio ir sporto sintezė, įvadas į vaiko judesių koordinacijos, kūno laikysenos, muzikalumo ir kūrybiškumo ugdymą. Vaikai susipažįsta su klasikinio šokio pagrindais, koreguoja netaisyklingą laikyseną, atlieka įvairius lansktumo ir tempimo pratimus ir taiso šleivapėdystę. Gimnastikos pratimai parenkami atsižvelgiant į vaiko amžių bei fizinį pasirengimą (lankstumą, raumenų tvirtumą ir kt.). Sportuojant sustiprėja vaikų kūno raumenys, jie išmoksta siekti tikslo, nugalėti nepasitikėjimą savimi, išsiugdo valią ir ryžtą.