Urtė Bareišytė

Klasikinio šokio mokytoja
Urtė Bareišytė

2007 m. baigusi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto artisto mokymo programą su klasikinio šokio specializacija (klasikinio šokio mokytojai: J. Švedai, G. Dautartienė, L. Dumšaitienė, H. Ignotavičienė), toliau mokslus tęsė Vilniaus pedagoginiame universitete, kurį baigė 2011 m. ir įgijo šokio edukologijos bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. 2014 m. baigė vaidybos programos (specializacija – šokis) magistratūros sudijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir įgijo teatro ir kino magistro laipsnį.

Jau 2009 m. Urtė buvo pakviesta dirbti į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą baleto artiste, kur per 11 darbo sezonų dirbo su žinomiausiais Lietuvos ir Europos šalių choreografais: A. Cholina („Barbora Radvilaitė“), M. Rimeikis („Visur kur mes nebuvom“, „Procesas“, „Dienos, minutės“), D. Veldman („Karmen“), R. Bondara („Čiurlionis“), V. Medvedev („Don Kichotas“), G. Williamson („Eglė žalčių karalienė“), K. Simonov („Kopelija“), M. Daudel („Piaf“), K. Pastor („Tristanas ir Izolda“, „Spragtukas“, „Romeo ir Džiuljeta“), M. Corder („Sniego karalienė“), A. Melanjin („Žydrasis Dunojus“), H. Mojorov („Čipolinas“), I. Galili („Amžinybė ir viena diena“), M. Legris („Korsaras“). 

Dirbo su tokiais baleto pedagogais kaip S. Fetcho, S. Lysy, R. D’Alton, E. Maurin, M. Clefos, A. M. Bordoni, K. Kuzniatsov, N. Hoffman, A. Mirzoyan, C. Ygnace ir kt.

Nuo 2006 m. Urtė buvo Andželikos Cholinos šokio teatro šokėja spektakliuose „Otelas“, „Donkey Hot“, „Ana Karenina“.

Nuo 2012 m. dalyvauja kasmet vykstančiame „Kūrybiniame impulse“, kuriame pati yra kūrusi choreografines miniatiūras: 2014 m. „Panaktinis ir skalbėja“, 2015 m. „Unikalus ryšys“, 2021 m.“Savotiški egzemplioriai“ arba dalyvavusi kaip šokėja miniatiūrose „Degimas“, „Vogue, „Žvilgsnis“, „Kliūtis“, „(Ne)žaidimai“, „Įkvėpimas“, „Atgimstantis žmogus“, „Adomo sukūrimas“, „Blossom of her soul“, „Leisk man verkti“

Kaip klasikinio šokio pedagogė Urtė dirbti pradėjo 2016 m. Vilniaus privačioje gimnazijoje, kurioje dirbo su ikimokyklinio – pradinio amžiaus grupe. 2017 m. Vilniaus sportinių šokių klube „Ratuto“ vedė klasikinio šokio pamokas 5-15 metų vaikams. 2018 m. Deivido Meškausko šokių studijoje vedė klasikinio šokio treniruotes. Šiuo metu savo žiniomis bei scenine patirtimi dalinasi ir vaikus baleto paslapčių moko Neli Beliakaitės Baltijos baleto akademijoje.